İstinat Duvar Sistemi
PRS Perforeli Neoloy™ Sistemi toprak tutma uygulamalarını gerçekleştirir.

HDS Perforeli Neoloy™ sistemi katmanlar halinde üst üste yerleştirildiği zaman tüm yapısal ihtiyaçları karşılayan bir istinat duvarı sistemi haline gelir. Bu sistem tamamıyla bitki kaplı ön yüzeyi ile inşaat esnekliği ve estetiği oluşturur. Yatay teraslar oluşturulur ve böylece en dışta ki hücrelerin üzerine de bitki çoğalmasına imkan verilmiş olur. Su geçirmez dış cephede açık halde bulunan hücreli sistemler yağmur suyunu tutar ve bitki örtüsü için daha doğal bir ortam oluşturarak yeraltı suyunun buharlaşmasınıda kontrol eder.

Perforeli Neoloy™ istinat duvarı sistemi kendi ağırlığına ve dışarıdan görünen yük olarak bilinen yüke göre yapısal bir sabitlik sağlarken, öte yandan çok dik ön cephe yüzeyide oluşturulabilir. Bu sistem özellikle alt zemin, sıkıştırılabilir ve stabil olamayan topraktan oluştuğu zaman meydana gelen zemin zorluklarının da üstesinden gelir.

1. Perforeli hücre duvarı ve toprak arasındaki gelişmiş sürtünme etkileşimi daha büyük bir arka duvar sürtünmesinin ortaya çıkmasına yol açar ve bu potansiyel olarak dengeyi engelleyen yatay güçleri indirgeyip yatay denge güçlerini artırır.
2. Uygun dolgu malzemesine sahip olan perforeli hücreler drenaj ihtiyaçlarını karşılayabilir ve daha karmaşık drenaj sistemlerine duyulan ihtiyacı azaltabilir.
3. Hidrostatik güçler daha iyi drenaj sistemleri ile azaltılır ve bu da potansiyel olarak daha düşük, kütlece daha ekonomik duvar yapısının oluşumunu sağlar.
4. Perforeli olmayan sarı yeşil veya özel renk seçenekli yüzey panelleri, herhangi bir ortam ile daha iyi karışımını sağlayacak şekilde tasarımın bir parçası olurlar.
5. Anayol bentleri gibi yolun sağ tarafında kısıtlamaların olduğu dikleştirilmiş eğimler ve sabit olmayan alt yapıya sahip topraklarda ki koşullar için idealdir.
Daha gergin çerçeveler dolgu işlemleri sırasında kesit şekil ve yerleştirmenin idame ettirilmesine yardımcı olmak için toprak tutma uygulamalarında da uygulanabilir.

PRS Neoloy™

Polimerik Tendonlar

Deliklere takılan bütünleşik polyester tendonlar Neoloy™ tabakasının zemine ekstra kelepçelenmesini sağlar. Bu patentli gelişme özellikle kanal veya yamaç uygulamalarında çekimsel ve hidrodinamik güçlere karşı ilaveten sabitlik sağlamaktadır.

Diğer Sistem Bileşenleri

Perforeli Neoloy™ kesiti ile kullanılan diğer bileşenler başarılı bir sonucu elde etme açısından kritiktir. Bir çok proje optimum sistem performansını garantilemek için polimerik tendonların uygulanmasına veya HDS Neo Klipsleri™ tasarımına dahil etmektedir.

Kolay Montaj

Kesitler kolay nakliyat için kesitler halinde gelir. Alanda montaj esnasında perfore Neoloy™ kesitleri hafiftir ve klasik sistemlerle uğraşmaktan daha kolaydır.