Şev & Kanal Koruma Sistemleri
HDS perforeli hücre duvarları, şev ve kanallar üzerinde bulunan sistemlerin stabilitesini arttırmaktadır.

PRS Perforeli Neoloy™ şev ve kanal tahkimat sistemi, hidrodinamik ve çekimsel güçlere bağlı olarak meydana gelen eğimli hareketi kontrol ederek bitkilendirilmiş toprağın en üst kısmı olan tabakayı veya kaya iç dolguyu hapseder, güçlendirir, tutar. Hücreler katı malzeme ile dolduğunda, sistem genişleme etkileri olan katı ama esnek bir hasır haline dönüşür. Tek ya da çok katmanlı koruma sistemleri çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan yapısal ve hidrolik alandaki bütün ihtiyaçları karşılar.

1. Perforeli sistem doldurulmuş malzemenin paralel şev drenajını kolaylaştırır, yamaç aşağı kayma potansiyelini azaltır ve böylece daha stabil bir sistem meydana gelir.
2. Dolgu malzemesi ve perforeli hücre duvarı arasında meydana gelen daha büyük sürtünme direnci, donma/erime döngülerinden ve dolgu agreganın hidrolik olarak aşınmasından kaynaklanan yukarı doğru yer değiştirmeye karşı daha da büyük bir direnç oluşturur.
3. Üzerinde bitkilerin olduğu sistemlerde kökler, daha büyük bitkisel kütle kavraması ve sabitliği oluşturarak bir hücreden diğer hücreye büyür.
4. Perforesyonlar solucanların ve besinlerin bir hücreden diğer hücreye hareket etmesine olanak vererek bitkiler ve hayvanlar için daha doğal bir yaşama alanı oluştururlar.
5. Perforasyonlar agrega ve hücre duvarları arasında sürtünme direncini artırarak katı dolgunun hücrelerin arasından akışını sağlar ve bu da daha üst düzey donanımlı şev veya kanal koruma sistemi oluşturur. 6. Şev ve kanal koruma sistemleri, toprak setleri, eğimler, sahil şeridi istinat duvarları, hendeklerin veya su setlerinin etrafına çekilen setler, toprak dolgu setleri ve kaplamaları, baraj yüzeyleri ve savakları ve köprü ayakları için koruma sağlama bakımından idealdir.

PRS Neoloy™

Polimerik Tendonlar

Deliklere takılan bütünleşik polyester tendonlar Neoloy™ tabakasının zemine ekstra kelepçelenmesini sağlar. Bu patentli gelişme özellikle kanal veya yamaç uygulamalarında çekimsel ve hidrodinamik güçlere karşı ilaveten sabitlik sağlamaktadır.

Diğer Sistem Bileşenleri

Perforeli Neoloy™ kesiti ile kullanılan diğer bileşenler başarılı bir sonucu elde etme açısından kritiktir. Bir çok proje optimum sistem performansını garantilemek için polimerik tendonların uygulanmasına veya HDS Neo Klipsleri™ tasarımına dahil etmektedir.

Kolay Montaj

Kesitler kolay nakliyat için kesitler halinde gelir. Alanda montaj esnasında perfore Neoloy™ kesitleri hafiftir ve klasik sistemlerle uğraşmaktan daha kolaydır.