Yük Destek Sistemi
Sağlam bir temel için PRS perfore Neoloy™ Sistemi üzerine inşaa edin.

PRS perfore Neoloy™ Sistemi, kesme/kayma göçmesi veya kırılması ile agregaların yanal hareketini önler. Bu sistem, yükü, zayıf toprak bölgesine dağıtmak süreti ile asfaltla kaplı yüzeylere temel stabilizasyonu, asfaltla kaplanmamış yollara, yol stabilizasyonu sağlayarak zeminin iç dolgusunu satabilize etmektedir.

Sistem yüklerini yanal biçimde dağıtarak yol tabanında oluşan yüzey gerilmesini azaltıp, yarı sert tabaka gibi davranış gösteren yüksek eğilme mukavemetine sahip sert bir zemin sağlar. Malzeme kalınlığı, hapsedilmiş ve hapsedilmemiş agrega tabakası ile karşılaştırıldığında % 50 daha fazla bir oranda azaltılabilir. Yerel toprak, toprak ve düşük kalitedeki taneli dolgular daha yüksek maliyetlerle sağlanacak olan malzemelerin yerine kullanılabilir.

1. Perforeli yüzey daha iyi bir agrega tutunma yüzeyi oluşturarak, agrega dolgu ve hücre duvarları arasındaki sürtünme açısını artırır.
2. Perforeli sistem zemin ve yüzeyde ki fazlalık suyun yanal drenajını kolaylaştırır ve bu da toprak suya doyduğu zaman daha sabit ve stabil bir yük destek sistemi sonucunu doğurur.
3. Sistem daha geçirgen bir alan üzerine yerleştirildiğinde, hücresel gölcüklerin olumsuz etkilerini azaltan perforasyonlar, trafik alanlarının altında yanal bir şekilde hücreden hücreye drenajın olmasına olanak verir.
4. Perforasyonlar katı malzeme ve hücre duvarları arasında ki sürtünme direncini arttırarak hücrelerin arasından katı dolgunun akışına olanak verir ki, bu da daha üst düzey bir modüler yol kaplama malzemesini meydana getirir.
5. Yük destek sistemleri çok yönlü kullanılma özelliği ile depolama alanları, demiryolu balast desteği, taneli ve yumuşak erişimli yollar, zemin altı ve zemin kaplamaları, tekne rampaları, yollar, alt yapı yatakları, radye temeller, kanalizasyon, boru hattı ve su yolu desteği ve sığ sulak alan geçişleri (hem zemin geçişler) için idealdir.

PRS Neoloy™

Polimerik Tendonlar

Deliklere takılan bütünleşik polyester tendonlar Neoloy™ tabakasının zemine ekstra kelepçelenmesini sağlar. Bu patentli gelişme özellikle kanal veya yamaç uygulamalarında çekimsel ve hidrodinamik güçlere karşı ilaveten sabitlik sağlamaktadır.

Diğer Sistem Bileşenleri

Perforeli Neoloy™ kesiti ile kullanılan diğer bileşenler başarılı bir sonucu elde etme açısından kritiktir. Bir çok proje optimum sistem performansını garantilemek için polimerik tendonların uygulanmasına veya HDS Neo Klipsleri™ tasarımına dahil etmektedir.

Kolay Montaj

Kesitler kolay nakliyat için kesitler halinde gelir. Alanda montaj esnasında perfore Neoloy™ kesitleri hafiftir ve klasik sistemlerle uğraşmaktan daha kolaydır.